sobota, 29 czerwca 2013

Recenzja książki - "Reckless. Kamienne ciało."

Reckless
Kamienne ciało
autor: Cornelia Funke
seria: Atramentowa trylogia
tytuł oryginalny: Reckless. Steinernes Fleisch
wydawnictwo: EGMONT
gatunek: fantasy
liczba stron: 349

Byłam bardzo ciekawa książki, widząc tyle pozytywnych opinii. Cornelia Funke, najsłynniejsza niemiecka pisarka dla młodzieży, nazywana też niemiecką J.K. Rowling. Napisała ponad 50 książek przetłumaczonych na 40 języków. Jej Król Złodziei stał się bestsellerem jeszcze przed swoją premierą. Między narodową sławę przyniosła jej właśnie Atramentowa trylogia.
Jakub Reckless odkąd odkrył lustro w pokoju swojego zaginionego ojca całkowicie zmienił swoje życie. Lustro pozwala przejść mu na drugą stronę, pełną baśniowych stworzeń i magii. Tam jest poszukiwaczem magicznych skarbów dla cesarzy i królów. 

Pewnego dnia Jakub popełnia straszliwy błąd i pozwala przejść swojemu młodszemu bratu na drugą stronę lustra. Teraz ciało Willa powoli zaczyna zmieniać się kamień. Jakub ma bardzo mało czasu na uratowanie brata. Pomagać mu będą Lisica, Klara i karzeł. Znalezienie lekarstwa będzie wymagało sprytu, odwagi, a nawet szaleństwa.

Fantastyka i nawiązania do baśni nigdy nie były przeze mnie bardzo lubiane. Jednakże zawsze starałam się książkę dokończyć. W tym przypadku mi się nie udało. Czytanie powinno sprawiać przyjemność, a nie ciągłe myśli ile stron zostało do końca? Już na samym początku zraziło mnie nazwisko głównego bohatera. Reckless, lekkomyślny. Od razu naszło przypomniał mi się zespół The Pretty Reckless. Powinnam dać 1, ale myślę, że autorka zasługuję na 2, za ukazany świat.

Moja ocena: 2/10
Bardzo słaba! (nieskończona)

5 komentarzy:

 1. nie sięgnę po tę książkę ;) Polecam "Ever" :)

  http://joyofthefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm... ja czasem lubię poczytać fantastykę, ale odkładam książkę, jeśli po pierwszych 30-40 stronach, czuję, że nic do mnie nie trafia.

  Skom? http://kawiarenka-balladyny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś tak mi sie wlasne wydawało, ze ta ksiazka do najlepszych nie nalezy.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się tam ona podobała. Widać, że mamy inne gusta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny blog! :) Niestety ta ksiazka mnie nie ciekawi D:

  xoxo
  Urszula
  www.fashfab.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii.
Na pewno się odwdzięczę.

* Uznaję obserwację za obserwację*