wtorek, 2 lipca 2013

Recenzja książki - "Córka Laguny"

Córka Laguny
autor: Michelle Lovric
oryginalny tytuł: The Undrowned Child
wydawnictwo: Jaguar
gatunek: fantasy
liczba stron: 435

Jedynie ktoś, kto otarł się o śmierć, może spojrzeć za zasłonę światów…
Koniec XIX wieku – czas rozumu i triumfu logiki nad porywami serca, era postępu. Jednak przyszłość Wenecji, maluje się w ciemnych barwach. Wezbrane wody kanałów grożą zatopieniem najpiękniejszego z miast.
Wśród najtęższych umysłów, które debatują jak zapobiec katastrofie, są również rodzice dwunastoletniej Teodory. Nikt z przybyłych do miasta uczonych nie wątpi, że zacne grono szybko znajdzie naukowe rozwiązanie problemu. I nikt z nich nie wie, że takiego rozwiązania nie ma…
Wenecja żyje podwójnym życiem, łączy dwa odmienne światy. Ten drugi – w którym gromady duchów patrolują uliczki, syreny plotkują, a bibliotekarze zamieniają się w koty, widzialny jest tylko dla nielicznych. Wśród wybrańców jest Teodora, dziecko z przepowiedni, dziewczynka, która otarła się o śmierć… Tylko Teo, swobodnie przekraczająca granicę światów, może rzucić wyzwanie szukającej pomsty złej istocie i ocalić Wenecję przed zagładą.

Staram się nie zamykać na jeden gatunek. Czytam prawie wszystko, ale jednego nie mogę przełknąć. Nigdy nie przepadałam za baśniami. Nigdy. Będąc małym brzdącem zawsze je omijałam. Podobnie było z bajkami opartymi na nich. Trochę jest mi smutno, bo baśnie to coś wspaniałego. 

Znów jestem wściekła na siebie, bo nie skończyłam tej książki. Po przeczytaniu 200 stron zrezygnowałam. Nie chciałam się z nią męczyć. Obiecuję to sobie i Wam, że to jest już ostatnia książka z nawiązaniem do baśni po jaką sięgam. 

Moja ocena: 1/10
beznadzieja

2 komentarze:

  1. Ja tam baśnie bardzo lubiłam, nawet wymyślałam dalsze losy bohaterów :) Pomimo iż Tobie książka się nie podobała, ja z ogromną chęcią bym ją przeczytała.

    OdpowiedzUsuń
  2. No chyba nie jest az taka zła? Koniecznie musze się z nią zmierzyć, być moze mnie bardziej się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii.
Na pewno się odwdzięczę.

* Uznaję obserwację za obserwację*