środa, 3 lipca 2013

Recenzja książki - "Farsa pani Heni"

Farsa pani Heni
autor: Maria Rodziewiczówna
wydawnictwo: MG
gatunek: literatura polska, komedia
liczba stron: 208


Przezabawna opowieść o uroczej siedemnastolatce marzącej o karierze na wielkich scenach operowych Europy. Młoda śpiewaczka musi jednak, by rozpocząć wymarzoną karierę, wyrwać się spod kurateli stryja . Wolność Heni Dobrzyńskiej może zapewnić tylko mąż, ale taki, który małżeństwo potraktuje równie fikcyjnie, jak i ona. Fortel się udaje i dziewczyna rusza w pogoni za sławą. Problem pojawia się w chwili, gdy formalny mąż, Tytus Chojecki, który stał się w międzyczasie poważnym magnatem, dochodzi do wniosku, że przyszedł czas, by założyć rodzinę. Łatwo niegdyś nałożone więzi zaczynają uwierać, a rozwód nie jest sprawą ani łatwą ani oczywistą. Tytus wyrusza do Paryża…Książka leżała u mnie na regale już od 20 lat w starej oprawie. Domowa biblioteczka mojej mamy i babci była dotąd nie tknięta przeze mnie. Sięgnęłam po pierwszą lepszą książkę. Śmieszna historia głównej bohaterki Heni. Mimo, że książka napisana przed latami to czyta się ją przyjemnie i zrozumiale. I co najważniejsze to, że ona bawi! 

To moja pierwsza książka pani Marii i jestem z niej niesamowicie zadowolona!  Co najważniejsze książek tej autorki na regale stoi jeszcze sporo i na pewno w najbliższym czasie po nie sięgnę! 

Moja ocena: 8/10
Bardzo dobra! 

Książka bierze udział w wyzwaniu:


3 komentarze:

 1. Hm.. w sumie, to nigdy nie miałam okazji by przeczytać jakąś starszą książkę, a szkoda (nie licząc lektur szkolnych). Tej na pewno nie znajdę na ebooku ;C
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama odnajduje w biblioteczce mojej my same perełki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byc moze zapoznam sie w przyszlosci z tworczoscia tej pani :) Jak narazie zachecasz :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii.
Na pewno się odwdzięczę.

* Uznaję obserwację za obserwację*